Číňané chtějí za rekordní odstupné brazilskou hvězdu Hulka

29. června 2016 19:16 - Šanghaj

Čínská fotbalová Superliga hodlá pokračovat v nastoleném trendu z minulého roku a také v létě se do nejlidnatější země světa postěhují hvězdy světového formátu. Podle informací BBC má Šanghaj zájem o brazilského reprezentanta Hulka. Petrohrad by za něj mohl inkasovat až 41,5 miliónu liber, tedy necelých 1,4 miliardy korun.

 

Twitter

Devětadvacetiletý útočník by měl v nejbližších dnech podstoupit zdravotní prohlídku, a pokud skutečně přestoupí, překoná dosavadní asijský rekord svého krajana Alexe Teixeiry. Ten v únoru odešel ze Šachtaru Doněck do celku Ťiang-su Su-ning za 38,4 miliónu liber (1,2 miliardy korun).

Čínský fotbalový svaz nedávno nastínil své plány stát se do roku 2050 fotbalovou velmocí. Tamní kluby na začátku roku hned čtyřikrát překonaly rekordní sumu utracenou za novou posilu - a zlákaly takové hvězdy, jako Lavezziho, Ramirese či Jacksona Martíneze.

Po finanční stránce nemají silní čínští hráči problém zlákat borce světového kalibru, mezi které patří také Hulk. Za dvouletý kontrakt mu Ťiang-su Su-ning nabízí výdělek 12 miliónů liber (400 miliónů korun).

jis, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: