Rubriky:

Ostatní

O místo v čele UEFA se bude ucházet i její dočasný šéf Villar

19. července 2016 19:47 - Madrid

Předseda španělského fotbalového svazu Ángel María Villar se bude ucházet o místo v čele UEFA, kterou vede jako dočasný prezident po odstoupení Michela Platiniho. Kandidaturu již dříve podali také šéf slovinského fotbalu Aleksandar Čeferin a nizozemský funkcionář Michael van Praag. Uzávěrka přihlášek je ve středu.

 

Petr David Josek, ČTK/AP

Nový prezident se bude volit 14. září na kongresu v Aténách a vítěz povede UEFA ve zbytku Platininho funkčního období, které skončí v březnu 2019. Poté se bude opět hlasovat.

Platini v květnu na prezidentskou funkci rezignoval. Už v říjnu byl nejprve suspendován a poté potrestán šestiletým zákazem působení ve fotbale kvůli porušení etických pravidel. Bývalý francouzský reprezentant definitivně odstoupil z funkce poté, co u arbitráže neuspěl s odvoláním a docílil jen snížení sankce na čtyři roky.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.