Rubriky:

Ostatní

V anketě Zlatý míč budou volit jen novináři, zmizí tři finalisté

20. září 2016 16:31 - Paříž

V anketě Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu roku, kterou bude opět samostatně udělovat časopis France Football, rozhodnou o vítězi jen vybraní novináři místo společné volby s reprezentačními trenéry a kapitány. Nově nebude oznamována ani trojice finalistů.

 

Profimedia.cz

Další změnou pravidel je rozšíření počtu nominovaných hráčů z dosavadních 23 na 30. Vítěz rovněž získá trofej už na konci roku, zatímco dosud se udělovala na lednovém galavečeru.

V pátek bylo oznámeno, že po lednovém vypršení dohody skončí anketa Zlatý míč FIFA, kterou od roku 2010 společně provozovaly Mezinárodní fotbalová federace a France Football. FIFA zatím podrobnosti o pravidlech vlastního ocenění nezveřejnila.

Francouzský časopis začal udělovat Zlatý míč v roce 1956 na základě hlasování novinářů. Nejprve byla cena určena pro nejlepšího evropského hráče a později pro nejlepšího fotbalistu působícího v Evropě.

Jako první ji získal Angličan Stanley Matthews, v roce 1962 ji obdržel Josef Masopust a před třinácti lety Pavel Nedvěd. Od roku 2007 mohli žurnalisté hlasovat pro hráče z celého světa.

Zlatý míč FIFA získali pouze dva hráči - čtyřikrát Argentinec Lionel Messi, který je i současným držitelem ceny, a dvakrát Portugalec Cristiano Ronaldo.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní