Rubriky:

Ostatní

Teď už jsme s Rajtym denně jen šestnáct hodin, hlásí z Turecka explzeňský Kolář

1. listopadu 2016 15:05 - Gaziantep/Praha

V Plzni prožil celou její zlatou éru. Získal s ní čtyři mistrovské tituly, přispěl ke dvěma postupům do Ligy mistrů. V srpnu se záložník Daniel Kolář stal součástí změn v kádru úřadujícího českého mistra. Po 8 letech Viktorii opustil, s Františkem Rajtoralem odešli do tureckého Gaziantepsporu. Zpočátku se zabydlel v základní sestavě prvoligového týmu, v poslední době sice vysedává na lavičce, věří však, že se na hřiště co nejdřív vrátí.

 

Gaziantepspor Kulübü, Facebook

„Od zápasu s Bursasporem jsem tři utkání nehrál. V Turecku je ale běžné, že se jedenáctka točí. Kádry jsou široké, náš v Gaziantepsporu nevyjímaje. Trenéři chtějí dát šanci co největšímu počtu hráčů. Čekám, kdy mě kouč znovu vypustí na trávník. Věřím, že to bude brzy," říká Kolář.

Do Gaziantepu vyrazili s Rajtoralem před necelými třemi měsíci. Přiznává, že před odletem z Prahy v něm velká očekávání nebyla. „Spíš jsem si myslel, že věci se budou táhnout. O to příjemněji jsem byl překvapený. To, co mi bylo řečeno při jednáních a u podpisu smlouvy, klub splnil. Na hotelu jsme s Frantou Rajtoralem byli jen krátce, brzy jsme dostali byt i auto. Člověk se může soustředit jenom na fotbal," těší Koláře.

Zpočátku obývali s Rajtoralem společný byt, nyní už mají oba svůj. „Takže s Rajtym už nejsme spolu čtyřiadvacet hodin denně, ale pouze šestnáct," směje se Kolář. Jedná se o luxusní čtvrť, obrovský komplex. Nechybějí tu kavárny, restaurace, obchody, fitcentra. Navíc je to kousek od tréninkového centra.

V létě přišlo 14 nových hráčů

To je sice starší, nicméně tým má na báze všechno, co potřebujeme. Před zápasy tam hráči musejí nocovat, v týdnu podle svého uvážení. „Scházíme se hodinu a půl před tréninky, před dopoledními máme připravenou snídani. Můžeme se tady samozřejmě i naobědvat nebo navečeřet. Servis je perfektní, stejně tak tři travnaté plochy," podotýká Kolář.

Mužstvo Gaziantepsporu na něj dělá dobrý dojem. V létě přišlo 14 nových hráčů, všechno si teprve sedá, nicméně tým má podle záložníka velkou kvalitu. Kolář si pochvaluje i úroveň turecké ligy. „Je vysoká. Myslel jsem si však, že bude padat víc gólů. Nejsou výjimkou ani bezbrankové remízy, to jsem nečekal," uvádí 31letý účastník letošního evropského šampionátu ve Francii.

O víkendu se setkal s dlouholetým spoluhráčem z plzeňské Viktorie, stoperem Osmanlisporu Václavem Procházkou. Vzájemný zápas vyzněl pro domácí Gaziantepspor (3:1). Z trojice bývalých viktoriánů byl na trávníku jediný Rajtoral. Po utkání společně zašli na večeři, byl s nimi i Procházkův parťák z klubu, exliberecký útočník Dzon Delarge. „Bylo to fajn, probrali jsme všechno množný. Vašek říkal, že je v klubu spokojený, s Osmanlisporem hraje i Evropskou ligu," uzavírá Kolář.

Robert Neumann, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní