Rubriky:

Ostatní

V Rusku postavili za miliardy stadión pro MS, na kterém se nedá hrát. Úžasné! zuří kritici

4. listopadu 2016 12:08 - Petrohrad

Stadión v Petrohradu, na kterém se má v roce 2018 hrát fotbalové mistrovství světa, má problém s nestabilní hrací plochou. Aréna pro 68 000 diváků, jejíž výstavba přišla na 550 miliónů liber (asi 16,7 miliardy korun), má instalovaný zatahovací povrch a podle představitelů Mezinárodní fotbalové federace FIFA bude potřebovat další úpravy.

Reuters

Místopředseda ruské vlády Vitalij Mutko nepovažuje problém za zásadní, stadión podle něho bude i přes nutnost dodatečných prací hotov v prosinci podle plánu. "Problém je v tom, že se povrch zasouvá na místo po nestabilní podložce a ta potřebuje vyztužit," uvedl.

Nad problémy stadiónu, který bude v příštím roce hostit Pohár FIFA a po šampionátu se stane novým domovem Zenitu Petrohrad, se mnozí pozastavují. "Pokud to hřiště není vhodné pro pořádání takových velkých turnajů, tak proč ho potom vůbec stavěli?" podivil se bývalý reprezentant a trenér Valerij Gazzajev, Mutkův neúspěšný vyzyvatel v zářijových volbách předsedy ruského fotbalového svazu.

S kritikou přišel i ruský opoziční blogger Rustem Adagamov. "Tohle přesně potřebujeme, strávit deset let výstavbou stadiónu, utratit půl miliardy dolarů a vybudovat hřiště, na kterém se nedá hrát. Úžasné," napsal na twitteru.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní