Přežil a možná se vrátí. Obránce Chapecoense má naději

2. prosince 2016 15:55 - Medellin

Poté, co bývalé hvězdy Ronaldinho s Riquelmem reagovali na tragédii letedla s týmem Chapecoense tím, že jsou ochotni bez nároku na mzdu obnovit svoje kariéry a obléci dres brazilského klubu, přišla i další pozitivní zpráva. Jeden z přeživších hráčů, jedenatřicetiletý obránce Helio Neto, by se podle slov svého otce mohl vrátit k fotbalu.

 

Twitter

V letadle, které se zřejmě kvůli nedostatku paliva zřítilo nedaleko kolumbijského Medellínu, přežilo celkem šest lidí, z toho tři hráči brazilského celku. Jediným, u kterého je pravděpodobný návrat na hřiště, je právě Neto. "Můj syn vypadá stále lépe. Právě absolvoval operaci nohy a je ve stabilizovaném stavu. Doktoři říkají, že by se mohl vrátit na trávníky," komentoval otec obránce Helam.

"Přesto je stále důležité se za něj modlit, vždyť ještě není ani z nemocnice doma," dodal otec zkušeného hráče Chapecoense. U dalších dvou hráčů, kteří neštěstí přežili, není situace s návratem pravděpodobná. Brankář Jackson Follman po amputaci pravé nohy a také obránce Alan Ruschel, jež je po operací míchy, se s největší pravděpodobností na hřiště nevrátí.

Ač jsou to úvahy hodně předčasné, kombinace bývalých hvězd mezinárodního fotbalu s alespoň jedním hráčem, který neštěstí v Kolumbii přežil, by snad mohla vlít do žil fanoušků Chapecoense nový optimismus. Stejná radost, kterou však udělali hráči postupem do finále Jihoamerické poháru nebo postupem do nejvyšší brazilské soutěže před dvěma roky, už se opakovat nebude. Vždycky tu už bude stín tragédie, přesto musí tým začít znovu.

Snad i s Netem, Ronaldinhem či Riquelmem...

nov, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.