Rubriky:

Ostatní

Obránci Chapecoense zachránilo život, že si v letadle přesedl

17. prosince 2016 19:05 - Chapecó

Obránce Alan Ruschel zřejmě přežil pád letadla s fotbalisty Chapecoense díky tomu, že si na poslední chvíli přesedl. Sedmadvacetiletý hráč je jedním z šesti cestujících, které se povedlo zachránit po zřícení stroje nedaleko Medelínu, kam brazilský tým cestoval na finále Jihoamerického poháru. Ruschel se zotavuje po operaci zad a k fotbalu se chce vrátit.

 

Guillermo Ossa, ČTK/AP

"Udělám pro to všechno," řekl na tiskové konferenci. Před cestou si sedl do zadní části letadla, ale ředitel brazilského klubu Cadu Gaúcho ho vyzval, aby se přesunul dopředu. "Chtěl, aby vzadu seděli pohromadě novináři. Nechtěl jsem, ale pak jsem viděl Follmana a sedl si k němu. Jenom bůh ví, proč jsem to přežil. Dal mi druhou šanci," uvedl Ruschel.

Právě brankář Jackson Follman je dalším ze tří hráčů Chapecoense, kteří přežili neštěstí, při němž zahynulo 71 lidí. Lékaři mu však museli amputovat levou nohu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.