Rubriky:

Ostatní

Zlá zpráva - božský Messi je po pondělní noci jen poloviční

10. ledna 2017 13:40 - Buenos Aires/ Praha

Pro božského Lionela Mesiho i všechny jeho fanoušky zlá zpráva. Hvězdný Argentinec je jen poloviční. A nejde jen o to, že i v anketě FIFA o nejlepšího fotbalistu světa skončil až druhý za svým portugalským rivalem Ronaldem, takže po nezdaru v anketě o Zlatý míč France Footballu musel skousnout další zklamání. Kapitán argentinské reprezentace a superstar Barcelony je od pondělní noci poloviční i doma v Argentině.

Video již není dostupné

sntv

Sochu Messiho s míčem u levé nohy totiž zničili neznámí vandalové. Z plastiky instalované v parku Costanera Sur v Buenos Aires loni v červnu zůstala jen polovina. Horní část těla úplně zmizela...

V parku na břehu řeky Rio de la Plata jsou přitom instalovány další sochy. Třeba tenistky Gabriely Sabatiniové, automobilového závodníka a pětinásobného vítěze mistrovství světa formule 1 Juana Manuela Fangia nebo basketbalové hvězdy Manu Ginobiliho. Ty však zůstaly netknuty, neboť vandalové se soustředili jen na Messiho.

Jeho socha byla přitom odhalena hlavně proto, aby božského Lionela přiměla k návratu do argentinské reprezentace. Loni v červnu po nezdaru na Copa America a prohře s Chile se totiž Messi vzdal reprezentace. Argentina po nerozhodném výsledku 0:0 prohrála v penaltovém rozstřelu 2:3, přičemž právě Messi svůj pokus neproměnil.

Nakonec naléhání vyslyšel a do národního mužstva se vrátil, k čemuž údajně napomohlo i odhalení sochy v Buenos Aires.

Teď z ní ale zůstala jen půlka.... „Ze sochy zůstala po aktu vandalismu jen spodní polovina, ale na její opravě se začalo okamžitě pracovat," oznámila radnice v Buenos Aires.

Ronalda vynechal

„Poloviční" zůstal pětinásobný nejlepší fotbalista světa Messi i v anketě FIFA, jejíž výsledky byly vyhlášeny v pondělí v Curychu. Nijak mu nepomohlo ani to, že na svém hlasovacím lístku zcela vynechal svého největšího rivala Ronalda a hlasoval pro Suáreze, Neymara a Iniestu.

Portugalec, který anketu vyhrál, si ostatně počínal podobně, protože ani u něho neměl Messi mezi trojicí nejlepších fotbalistů místo. U Ronalda totiž vyhrál jeho klubový spoluhráč z Realu Madrid Gareth Bale, druhý na jeho hlasovacím lístku skončil Luka Modrič a třetí Sergio Ramos.

zp, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.