Kamerun - Ghana 2:0Slávista Ngadeu národním hrdinou! Pro Kamerun trefil finále

Franceville

Fotbalisté Kamerunu i díky gólu obránce Slavie Michaela Ngadeua porazili ve druhém semifinále mistrovství Afriky Ghanu 2:0 a v neděli si v Gabonu zahrají proti Egyptu o pátý titul v historii. "Nezkrotní lvi" postoupili do finále šampionátu poprvé od roku 2008, poslední triumf slavili v roce 2002.

Kamerunec Michael Ngadeu-Ngadjui po gólu proti Ghaně.

V zápase ve Franceville nad útočníky dlouho dominovali pozorní brankáři. Až v 72. minutě si Ngadeu po standardní situaci našel v šestnáctce odražený míč a z úhlu ho poslal do odkryté sítě. Šestadvacetiletý defenzivní hráč na turnaji skóroval už podruhé. Ujal se role národního hrdiny.

Vítězství Kamerunců stvrdil ve třetí minutě nastaveného času útočník Bassogog, který po brejku utekl obráncům a lehkým dloubáčkem překonal gólmana Razaka. Ghana tak nezopakovala minulou účast ve finále a na pátý africký triumf čeká už 35 let.