Rubriky:

Ostatní

Hledá se jméno pro maskota dívčího šampionátu. Bude se lvice jmenovat Dagmar?

6. února 2017 18:23 - Praha

Návrhy už padly všelijaké, ale žádný zatím neuspěl. Třeba se ale při hledání jména pro maskota trefila patronka dívčího šampionátu fotbalistek do 17 let, který budou v prvních květnových dnech hostit Západní Čechy. „Co kdyby se lvice jmenovala Dagmar?“ mrkla ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Vlachová po strahovské prezidentce fotbalu žen a člence komise rozhodčích FIFA a UEFA Dagmar Damkové. Ta se jen usmála a dívkám vzkázala: „Hlavně aby holky bojovaly jako lvice.“

 

Vlastimil Vacek, Právo

Pro český ženský fotbal bude mistrovství Evropy hráček do 17 let velkou událostí. „V Plzni, Příbrami, Domažlicích a Přešticích budeme moci fanouškům ukázat, že fotbal není jen mužskou záležitostí," kvitovala české pořadatelství Damková.

„Mistrovství představuje startovní čáru pro rozvoj ženského fotbalu u nás. A třeba je to i první krok k tomu, aby se v Čechách v budoucnu konalo i finále Ligy mistrů žen. Anebo dokonce dospělý šampionát," zasnila se.

Tentokrát přikyvovala ministryně, která se dokonce pochlubila, že pro ni fotbal vůbec není neznámým sportem. „Při otvírání fotbalové akademie v Jihlavě jsem si dokonce kopla penaltu. A v lodičkách k tomu. Ukažte mi chlapa, který by si na něco podobného troufl."

I proto se s chutí ujala role patronky dívčího mistrovství Evropy, na němž české reprezentační družstvo povede jako trenér člen stříbrné jedenáctky z EURO 96 v Anglii Karel Rada.

„Úspěchem by pro nás byl postup ze skupiny," netají, že podmínky vytvořené strahovskou generalitou pro jeho mladé svěřenkyně chce zúročit. „Každý měsíc se teď jeden týden připravujeme společně, budeme hrát zápasy v Itálii a doma s Finskem, před startem šampionátu absolvujeme čtrnáctidenní soustředění v jabloneckých Břízkách," prozrazoval, jak se bude se svým družstvem na turnaj chystat.

„Nejraději bych byla s holkama na hřišti, ale když mrknu do občanky, zjišťuji, že to už to dost dobře nejde," povzdechla si dcera trenéra Zdeňka Ščasného Pavlína, která si zkusila angažmá v Německu, Švédsku i třeba USA a ujala se funkce ambasadorky turnaje, který se bude konat od 2. do 14. května.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní