Rubriky:

Ostatní

Dočkal už válí v Číně. Exsparťan začal remízou, gólman lapil jeho parádní trestný kop

5. března 2017 14:40 - Peking/Praha

Remízou 0:0. Tak začal svoji čínskou misi exsparťanský záložník Bořek Dočkal. Ten posílil nedávno tým Che-nan Ťien-jie, který za něj Spartě vysázel podle informací médií 230 milionů korun. Che-nan Ťien-jie měl sice v duelu s týmem Che-pej převahu, ale gólově se neprosadil. Dočkal patřil každopádně k nejlepším mužům na trávníku.

 

jianyefc.com

Dočkal nastoupil v základní sestavě, ve středu záložní řady. Na červeném dresu mu svítila osmička a v nadsázce lze říct, že v kombinaci s modrými trenýrkami si mohl exsparťan připadat tak trochu, jako by hrál za Viktorii Plzeň, která tuhle kombinaci barev vyznává.

Že by z toho ale byl exsparťan nějak vedle, to se říct nedá. Patřil k nejlepším mužům na trávníku. K ohrožení branky se dostal chvíli po přestávce, kdy pálil z trestného kopu. Míč si vzal okamžitě, jakmile sudí zapískal. Rána se kroutila do branky, jenže gólman hostů míč lapil. V 56. minutě pak pro změnu po chytrém přiťuknutí pálil levačkou vedle. Zakončení měl na dlouhou nohu, proto mu chyběla přesnost.

Chvíli před koncem se pak snažil vysvětlit rozhodčímu, že soupeř brání rozehrání jeho trestného kopu a tradičně nespokojeně rozhazoval rukama. Arbitr ale vše přešel a nechal vše bez karetní odezvy.

Dočkalův tým měl míč víc v držení, ale úchvatnou podívanou zápas nenabídl. Hrálo se sice ve svižném tempu, ale šancí příliš nebylo, převládaly nepřesnosti. Do koncovky se tlačil na domácí straně hlavně Kamerunec Christian Bassogog, ale úspěšný nebyl. Když běžel v závěru sám na gólmana, míč se mu zapletl a akci zakončil nepřesnou ranou. Domácí kotel jen zklamaně zahučel. Zápas prvního kola tak skončil 0:0.

rjm, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní