Rubriky:

Ostatní

Lavi to věděl snad už před lety. Sparťani si přišli pro Radu. Nad zlato? Za okno, pro Straku!

14. března 2017 15:02 - Prha

Těžce zkoušené sparťanské duše dostávají zabrat. Příchod trenéra Petra Rady není - alespoň podle mnohých vyjádření na sítích - brán jako pozitivní zpráva. Ale na jejich nedostatek si už snad mohli příznivci Křetínského klubu zvyknout...

Jakub Štáfek

Na internetu lze nalézt ledacos. Třeba i scénku, kterou coby pozvánku na derby slavných S kdysi vytvořil Jakub Štáfek, neboli Lavi, dnes hrdina fotbalového seriálu Vyšehrad. Působí teď snad ještě komičtěji než v době vzniku.

Opírá se o slovní hříčky a realitu jara roku 2013. Vedle Štáfka se v ní ukázal i Jiří Panzner a také Pavel Novotný coby fanda Slavie.

„Přišli jsme pro R(r)adu," halekala dvojice sparťanů na slávistu. Ten se s koučem, tedy jeho obrázkem, lehce loučil. Ale sparťani vše obrátili v žert.

"Tak si ho dejte za okno. Pro Straku," zněla nakonec odpověď slávisty. Rada tehdy vedl Slavii k sedmému místu. Červenobílí skončili za mistrovskou Plzní ještě dál než v onom ročníku druhá Sparta

Kdopak by se tehdy nadál, že si sparťané pro Radu opravdu přijdou a udělají z něj jednoho z mála trenérů, který ve své kariéře vedl oba slavné kluby.

vap, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.