Rubriky:

Ostatní

Nevídaný zkrat?! Fotbalový brankář klukovinou připravil svůj klub o bod

22. března 2017 07:08 - Adelaide

Už to vypadalo na dělbu bodů. V nastaveném čase, ale přišel nepochopitelný zkrat. Fotbalový brankář Brisbane Roar Michael Theo udeřil ve víkendovém 23. kole australské ligy ve vápně protihráče loktem do obličeje a sudí odpískal pokutový kop. Šestatřicetiletý gólman navrch viděl červenou kartu a do brány musel hráč z pole. Následné exekuce se ujal útočník Adelaide Sergio Cirio a upravil skóre na konečných 2:1 pro domácí.

Video již není dostupné

sntv

Do konce utkání chybělo pár sekund. Hráči Adelaide měli poslední útok. Standardní situaci ale nevyřešili dobře, jelikož Theo si pro centr z levé strany došel. Zkušený brankář s menšími problémy míč nakonec lapil a chystal rozvinout protiútok. Velmi důrazně mu v tom ale bránil stoper Dylan McGowan, kterého Theo udeřil loktem do obličeje.

Rozhodčí celý incident sledoval z bezprostřední blízkosti a neváhal po teatrálním pádu McGowana písknout penaltu. Hostující strážce svatyně navrch viděl červenou kartu, a jelikož už trenér John Aloisi třikrát vystřídal, musel do brány hráč z pole.

K penaltě se postavil útočník Cirio a bez problému proměnil. Domácí, kterým patří v desetičlenné tabulce poslední místo, vyhráli po dvou zápasech. Naopak Roar jsou po dvaceti třech střetnutích čtvrtí.

vat, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní