Rubriky:

Ostatní

Plat zraněného Colemana bude hradit FIFA. V kase má 100 miliónů eur

27. března 2017 12:52 - Curych

Mezinárodní fotbalová federace FIFA bude hradit plat irského obránce Evertonu Seamuse Colemana, zatímco se hráč bude léčit z dvojnásobné zlomeniny nohy. Zranění utrpěl v reprezentačním utkání s Walesem. FIFA odškodní Everton z prostředků programu na ochranu klubů.

 

Matthew Childs, Reuters

Osmadvacetiletý Coleman byl z trávníku odnesen při pátečním kvalifikačním zápase o postup na mistrovství světa s Walesem v 69. minutě po tvrdém zákroku Neila Taylora, který zvednutou nohou při skluzu zasáhl soupeře do holeně. Velšský reprezentant rovnou dostal červenou kartu, zatímco irský kapitán byl odvezen do nemocnice. Po chirurgickém zákroku má pravou nohu zpevněnou šrouby a čeká ho minimálně půlroční pauza.

Coleman tak přijde o zbytek sezóny Premier League a úvod té následující. FIFA bude Evertonu hradit škodu za zranění hráče během reprezentačních povinností tím, že pokryje jeho plat do doby, než začne trénovat.

FIFA má v programu na ochranu klubů, který byl spuštěn v roce 2012, připraveno 100 miliónů eur (2,7 miliardy korun). Z toho může pokrýt plat hráče v maximální délce jednoho roku a výši 7,5 miliónu eur.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní