Rubriky:

Ostatní

Živě

Válka v Paříži! Hvězdy prchaly z hřiště před běsnícími chuligány

28. března 2017 18:10 - Paříž

Tady šlo o zdraví! Přípravné fotbalové utkání v Paříži mezi africkými rivaly Senegalem a Pobřežím slonoviny zůstalo v pondělí nedohráno kvůli vniknutí fanoušků na hřiště v závěru zápasu. Před ukončením bylo skóre 1:1. Fanoušci napadali hráče, ti raději prchli do kabin. Zápas tak skončil pořádnou ostudou.

 

Profimedia.cz

Skupina diváků přelezla bezpečnostní plot a pronikla na trávník pařížského stadionu Charléty zhruba tři minuty před koncem. Pořadatelé měli zjevně problémy dostat fanoušky pod kontrolu a francouzský rozhodčí Tony Chapron poslal oba týmy do kabin, odkud už se nevrátily.

Senegalcům zařídil v 68. minutě vedení z penalty Sadio Mané z Liverpoolu. O tři minuty později za Slony vyrovnal Gohi Cyriac, jenž hostuje z belgického Ostende v druholigovém anglickém Fulhamu.

Pondělní incident byl mírnější variantou událostí z října 2012, kdy byl zápas o postup na africký šampionát mezi těmito dvěma týmy v Dakaru předčasně ukončen poté, co na hřišti přistály kameny, lahve a dělbuchy. Senegal tehdy řádění fanoušků odnesl na rok zavřeným národním stadiónem a diskvalifikací ze soutěže.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.