Rubriky:

Ostatní

Drogba s fotbalem nekončí. Hrát bude v nižší americké lize

13. dubna 2017 09:04 - Phoenix

Slavný útočník Didier Drogba s fotbalem nekončí a na sklonku kariéry bude pokračovat v Americe, kde se upsal Phoenixu Rising hrajícímu druhou ligu United Soccer League (USL). Jeho hlavním cílem je pomoci klubu do elitní soutěže MLS, která se plánuje v nejbližších letech rozšířit o několik nových týmů.

 

Profimedia.cz

Devětatřicetiletý bývalý reprezentant Pobřeží slonoviny a dlouholetý spoluhráč Petra Čecha v Chelsea hrál poslední dvě sezóny sezony MLS za Montreal. S Phoenixem podepsal smlouvu na dva roky a součástí dohody je, že až s kariérou skončí, stane se členem vedení.

"Jsem přesvědčený o tom, že můžu klubu pomoci na hřišti i mimo něj," uvedl Drogba na webu Phoenixu. "Viděl jsem jeho potenciál a poznal vlastnickou skupinu klubu. Těším se na další úspěchy v USL, žádné jiné město není vhodnější pro přijetí do MLS než Phoenix," dodal čtyřnásobný vítěz anglické ligy a účastník tří mistrovství světa.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.