Rubriky:

Ostatní

Hrůza v Argentině. Fanoušek se snažil utéct z bitky a po pádu z tribuny zemřel

17. dubna 2017 20:38 - Buenos Aires

Argentinský fotbalový fanoušek, jenž skončil v kómatu po rvačce při ligovém derby mezi týmy z Córdoby Belgrano a Talleres, byl prohlášen za mrtvého. Dvaadvacetiletý mladík byl od převozu do nemocnice ve stavu mozkové smrti a podle médií byl později odpojen od přístrojů.

Video již není dostupné

sntv

Čtyři muži už byli zatčeni a obviněni z násilného napadení a vraždy, za což jim hrozí až 34 let vězení. Dalšího podezřelého policie stále hledá.

Fanouška Belgrana Emanuela Balba podle záběrů z hlediště bili dva příznivci stejného klubu. Muž jim chtěl uniknout, pokusil se přelézt bariéru oddělující sektory na tribunách, ale po nekontrolovaném pádu zůstal nehybně ležet na betonových schodech.

Po převozu do nemocnice lékaři konstatovali, že Balbův stav je velmi vážný. "Žije, dýchá pomocí přístrojů, jeho srdce bije, ale neregistrujeme mozkovou aktivitu," uvedl ředitel nemocnice v Córdobě Maximiliano Tittarelli.

Násilnosti v argentinském fotbale jsou v posledních letech častým jevem. Zatím žádná opatření, jako zákaz cest na zápasy pro hostující fanoušky či odkládání duelů, nedokázala řádění chuligánů zastavit.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní