Rubriky:

Ostatní

Na turnaji fotbalových legend v Brně se představí i Barcelona

4. května 2017 14:37 - Brno

Některé bývalé hvězdy Barcelony se zúčastní v Brně turnaje legend v malém fotbalu. V místě někdejšího zimního stadionu za Lužánkami se 3. června představí deset týmů a neméně přitažlivý bude i start bývalých českých a slovenských reprezentantů v čele s Janem Kollerem, Radoslavem Látalem, Tomášem Ujfalušim, Jiřím Štajnerem, Pavlem Kukou, Markem Jankulovským, Milanem Timkem i dalšími ligovými hráči nedávné minulosti.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Hlavní pořadatelé akce, bývalí fotbalisté Petr Švancara s Luďkem Zelenkou, mají po osobním jednání v Barceloně smluvně zajištěný například start pětatřicetiletého Argentince Javiera Savioly, na umělý trávník vyběhne i o šestnáct let starší Španěl Ion Andoni Goikoetxea.

"Myšlenka uspořádat turnaj legend v nás doutnala dlouho. Jen jsme nevěděli, na co české týmy nalákat. Podařilo se nám to s Barcelonou, máme konkrétní soupisku. Nejsou v ní žádní bezejmenní fotbalisté," uvedl na dnešním setkání s novináři Zelenka.

Desítka týmů bude na turnaji rozdělena do dvou skupin. V jedné bude Sparta Praha, Slovan Liberec, FC Barcelona, Baník Ostrava a Zbrojovka Brno, ve druhé změří síly Slavia Praha, Sigma Olomouc, Slovácko, Slovan Bratislava a Bohemians Praha. Nejlepší dva z každé skupiny postoupí do semifinále. Zápasy se budou hrát podle pravidel malé kopané, každý bude trvat šestnáct minut.

Turnaj legend bude předehrou mistrovství Evropy v malém fotbalu, které se uskuteční v Brně od 9. do 17. června.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní