Rubriky:

Ostatní

Newcastle pláče. Bývalá hvězda klubu zemřela po kolapsu na tréninku

5. června 2017 18:35 - Peking

Fotbalový Newcastle se topí v slzách. Zemřela totiž bývalá hvězda anglického klubu Cheick Tioté. Třicetiletý fotbalista se zhroutil během tréninku při angažmá ve druhé čínské lize a už se jej nepovedlo ani po převozu do nemocnice zachránit.

 

Ueslei Marcelino, Reuters

Tioté byl jedním z fotbalistů, který neodolal vábení královských platů v Číně. Hvězda z Pobřeží slonoviny hrála druhou ligu v Pekingu za tamní tým Enterprises, na jednom z tréninků se ale nečekaně zhroutil, byl převezen do nemocnice, kde lékaři bojovali o jeho život. Nakonec se jim ale hráče nepovedlo zachránit.

„S hlubokým smutkem musím potvrdit, že můj klient Cheick Tioté zemřel poté, co zkolaboval na tréninku," řekl hráčův agent Emanuele Palladino. „Víc nebudeme tuto smutnou událost komentovat."

Pekingský klub pak uvedl, že během tréninku fotbalista upadl do bezvědomí a okamžitě mu byla poskytnuta pomoc. Hráč byl převezen do nemocnice, kde ale večer zemřel.

Na smutnou zprávu pochopitelně zareagoval i jeho bývalý zaměstnavatel Newcastle. „Zpráva z Číny o smrti bývalého záložníka našeho klubu nás všechny zdrtila," uvedl klub v prohlášení. „Myšlenky každého v Newcastlu jsou nyní s Cheickovou rodinou."

Manažer anglického klubu Rafael Benítez vzpomínal na Tiotého jako na skvělého muže. „Od chvíle, co jsem ho poznal, byl opravdovým profesionálem, hodně oddaným. Byl to velký muž. Naše myšlenky teď s bolestí v srdci míří k jeho nejbližším."

Podobně se vyjádřil třeba i Tiotého bývalý spoluhráč a kamarád Demba Ba. „Jsem úplně zničený, když jsem slyšel tu hroznou zprávu," uvedl na sociální síti brankář Stephen Harper. „Jsme všichni myšlenkami s jeho rodinou."

Další z kamarádů Jonas Gutierrez zveřejnil na instagramu společnou fotku s Tiotém a doplnil vše následujícím textem: „To jsou hodně smutné zprávy. Navždy si budu pamatovat na chvíle, které jsme strávili spolu. #nufc RIP můj příteli."

Reprezentant Pobřeží slonoviny odehrál za Newcastle 156 zápasů a do srdcí fanoušků se zapsal například trefou v památném utkání s Arsenalem, které skončilo remízou 4:4.

rjm, Sport.cz

Zrušit