Při rozhodování o Peltově propuštění z vazby může brát soud rezignaci v potaz, připustil jeho advokát Šerák

6. června 2017 17:10 - Praha

Jeho klient vstřícný krok udělal. A dokonce už druhý. Momentálně exprezident českého fotbalu Miroslav Pelta nejprve stáhnul svou opětovnou kandidaturu na předsednickou funkci, po páteční valné hromadě, která jeho nástupce nezvolila, rezignoval i na pokračující předsednický mandát. „I to může sehrát při rozhodování soudu o propuštění mého mandanta z vazby svou roli,“ připustil Peltův advokát Bronislav Šerák.

 

Jan Handrejch, Právo

Žádost o propuštění z vazby už jste podali v květnu, poté Pelta stáhnul opětovnou kandidaturu na předsednickou funkci, aby pominul jeden z důvodů vazby. Pražský soud ale stále nerozhodl.

Každým dnem očekávám, že dojde k přezkoumání verdiktu soudu I. stupně a rozhodnutí obdržím.

Troufnete si předvídat, jaký bude výsledek?

To zásadně nedělám.

Pár týdnů už ale přece jen uběhlo, což by mohl být jistý signál o stanovisku soudu.

Čtyři pět týdnů je běžné časové údobí. Nejde o nějaké protahování, ale šlo o jisté procedurální záležitosti.

Váš mandant se vzdal nejprve kandidatury na opětovné zvolení, teď rezignoval na předsednickou funkci, v níž zůstal poté, co delegáti valné hromady nezvolili jeho nástupce. Může brát soud tento krok v potaz při svém rozhodování o propuštění Pelty z vazby?

Mohl by, protože jeho funkce předsedy byla jedním z důvodů, proč na něho byla uvalena. Soudu šlo o to, aby nemohl ovlivňovat svědky.

Sledovat váš klient průběh valné hromady a nepovedený pokus o zvolení jeho nástupce?

Nemohu v tomto směru sloužit, bavili jsme se spolu o jiných, pro nás daleko podstatnějších věcech.

Ale vstřícný krok vůči fotbalu udělal...

To ano. Očekával, že na valné hromadě bude zvolen jeho nástupce, ale protože se tak nestalo, a mandát současnému výkonnému výboru byl prodloužen až do mimořádné valné hromady, která se může sejít třeba až v prosinci, rozhodl se pro rezignaci. Cítí se nevinný a zmíněným krokem se snaží, aby český fotbal nebyl v dalších jednáních brzděn tím, že bude spojován s jeho osobou.

A co Peltovy představy o dalším působení ve fotbale? Místopředseda Berbr na valné hromadě dokonce žertoval, že se umí představit, že váš klient vyjde z vazby, bude zproštěn obvinění a bude kandidovat znovu.

Ani na toto téma nepřišla řeč, protože spolu řešíme zásadnější a důležitější otázky.

Jaký je vůbec v brněnské vazební nemocnici zdravotní stav vašeho klienta?

Nezlobte se, ale informace o jeho zdravotním stavu podávat nebudeme.

zp, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.