Rubriky:

Ostatní

Pelta skončil v nemocnici

7. června 2017 17:43 - Praha

Bývalý předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta byl po propuštění z vazby kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům převezen do nemocnice.

 

Jan Handrejch, Právo

Bývalý šéf FAČR má stále nespecifikované zdravotní potíže, kvůli nimž byl 11. května převezen z Prahy do nemocnice brněnské vazební věznice.

"Klient byl dnes propuštěn a v současné době probíhá jeho transport do nemocničního zařízení," řekl Peltův advokát Bronislav Šerák.

Pelta mohl opustit brněnskou věznici na základě dnešního rozhodnutí pražského městského soudu, který vyhověl jeho stížnosti proti vzetí do vazby a nařídil jeho okamžité propuštění.

Čelí obvinění v souvislosti s údajným zmanipulováním sportovních dotací. Ve vazbě strávil  měsíc. Poslal ho tam na počátku května Obvodní soud pro Prahu 1 kvůli obavám, že bude ovlivňovat svědky a opakovat trestnou činnost. Městský soud však dnes dospěl k závěru, že podmínky pro první z důvodů vůbec nebyly splněny a druhý důvod už pominul. Pelta opustil věznici v odpoledních hodinách zadním vchodem, vyhnul se tak novinářům čekajícím před hlavním vchodem.

"Až cestou zpátky se dohodneme, zda pojedeme do Prahy, nebo k němu domů do Jablonce," nastiňoval Šerák po propuštění Pelty plán, který se změnil.

Kriminalisté vedle Pelty stíhají i bývalou náměstkyni ministerstva školství Simonu Kratochvílovou a někdejšího ředitele ministerského odboru Zdeňka Břízu za zneužití pravomocí úřední osoby, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Obvinění čelí i FAČR jako právnická osoba.

Ve vazbě skončila kromě Pelty i Kratochvílová, která zatím v cele zůstává. Její stížnost soud ještě neprojednal.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní