Rubriky:

Ostatní

Modrič v Chorvatsku svědčil u soudu s bývalým šéfem Dinama Záhřeb

13. června 2017 16:55 - Osijek

Záložník Realu Madrid Luka Modrič v rodném Chorvatsku vystoupil jako klíčový svědek u soudu s bývalým šéfem Dinama Záhřeb Zdravkem Mamičem. Vlivný fotbalový funkcionář je obviněn z daňových úniků a zpronevěry.

Video již není dostupné

sntv

Jednatřicetiletý Modrič, jenž z ničeho obviněn není, vypovídal o finančních podrobnostech svého přestupu z Dinama Záhřeb do Tottenhamu v roce 2008. S Mamičem měl podle svých slov dohodu, že polovina z přestupní částky půjde na jeho účet.

"Šel jsem do Tottenhamu za zhruba 21 miliónů eur a část peněz jsem dostal já. Bylo to na základě dodatku v mé smlouvě s Dinamem," popsal dnes Modrič u soudu v Osijeku.

Chorvatský reprezentant poté část peněz vyzvedl a předal je v hotovosti Mamičovu bratru Zoranovi a jeho synovi. "Chtěl jsem s ním srovnat všechny dluhy, abych mu v budoucnosti nic nedlužil," uvedl Modrič, jenž hraje od roku 2012 v Realu Madrid.

Na řadu přijde i Lovren

Zdravko Mamič, jenž je považován za nejmocnějšího muže v chorvatském fotbale, je podezřelý ze zpronevěry pomocí fiktivních dohod během přestupů hráčů Dinama Záhřeb do zahraničí. Ve středu má vypovídat současný obránce Liverpoolu Dejan Lovren o svém odchodu z Dinama do Lyonu v roce 2010.

Bratři Mamičové a další dva lidé jsou obviněni ze zpronevěry 12 miliónů eur z klubové pokladny a daňových úniků ve výši 1,6 miliónu eur. Všichni čtyři vinu popřeli a byli propuštěni na kauci.

"Tenhle soud je fraška a nechutné představení," řekl Zdravko Mamič před soudem. Ten byl podle agentury AP přesunut z metropole do Osijeku zřejmě kvůli tomu, aby tento mocný muž nemohl ovlivňovat záhřebské soudce.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní