Portugalsko - Španělsko 1:3Španělsko si na ME jednadvacítek jako první zajistilo semifinále

Fotbalisté Španělska na mistrovství Evropy hráčů do 21 let v Polsku porazili Portugalsko 3:1 a jako první si zajistili místo v semifinále. Ve druhém dnešním duelu skupiny B remizoval nováček šampionátu Makedonie se Srbskem 2:2.

Do první šance zápasu se dostal portugalský útočník Daniel Podence, ale z vápna trefil pouze tyč. Trest přišel v 21. minutě, kdy se po individuální akci prosadil Saúl Níguez, v 65. minutě zvýšil na 2:0 po brejku Sandro Ramírez. V závěru sice parádním volejem snížil Bruma, ale v nastavení přidal třetí španělský gól Iňaki Williams.

Srbsko poslal do vedení v první půli Mijat Gačinovič, ale za Makedonii po hodině z penalty vyrovnal Enis Bardhi a sedm minut před koncem ji poslal do vedení Nikola Gjorgjev. Vítězství se ale nováček šampionátu nedočkal, protože v nastavení srovnal Uroš Djurdjevič. Srbsko tak od finálové účasti v roce 2007 na mistrovství stále nevyhrálo.

Španělsko má s šesti body jistotu prvního místa. Druhou příčku, která také může znamenat postup do semifinále, drží se ziskem tří bodů finalisté Eura z roku 2015 Portugalci. Srbsko s Makedonií mají shodně po bodu a jejich šance na postup jsou prakticky nulové.