Rubriky:

Ostatní

Co je? Jen jsem kopal do míče, mohl se hájit Oscar. Nezahraje si osm zápasů!

22. června 2017 16:09

Jen kopal do míče. Ničeho tak hrozného se vlastně brazilský záložník Oscar nedopustil, dalo by se říci. Ale na vyhrocení už tak poněkud vyostřené situace, to stačilo. Byla z toho rvačka. A moc se s ním pak v Číně nemazali. Dostal trest na osm zápasu. Disciplinární komise navíc pětadvacetileté hvězdě Šanghaje IPG udělila pokutu 40 000 jüanů (asi 138 tisíc korun).

Z videa je patrné, že se bojovalo na ostří nože. Důraz na obou stranách nechyběl. A Oscar to neunesl. Bývalý hráč Chelsea, za něhož v zimě Šanghaj zaplatila rekordních 60 milionů eur, kopal bezhlavě do míče v době, kdy byl v utkání s Kantonem (1:1) ve hře. Nic by se normálně nedělo. Ale...

Dvakrát těsně po sobě se mu přitom podařilo z bezprostřední blízkosti zasáhnout protihráče. Nesportovní úmysl byl zřetelný. Alespoň podle disciplinárky.

Jeden ze soupeřových hráčů Oscara srazil na zem a pak už z toho v nastavení první půle byla mela, po níž rozhodčí vyloučil po jednom fotbalistovi z obou týmů. Na Oscara se přitom nedostalo. Až s odstupem.

vap, Sport.cz

Zrušit