Rubriky:

Ostatní

Mexiko - Salvador 3:1

Obhájci titulu z Mexika vstoupili do Zlatého poháru výhrou

10. července 2017 08:02 - San Diego

Fotbalisté Mexika zahájili vítězně cestu za obhajobou titulu na šampionátu Severní a Střední Ameriky. V úvodním utkání skupiny C porazili před takřka domácí kulisou v San Diegu Salvador 3:1. Jamajčané vstoupili do Zlatého poháru výhrou 2:0 nad Curacaem.

O branky úřadujících šampiónů se před více než 53 tisícovkami diváků postarali Hedgardo Marín, jenž si připsal první trefu v národním dresu, Elias Hernández a Orbelin Pineda. "Máme novou generaci hráčů a ti si musejí zvyknout na takovéto zápasy. Naším cílem je, aby to alespoň někteří z nich dotáhli na mistrovství světa," řekl asistent trenéra Luis Pompilio Páez.

Mexičané startují na turnaji v USA bez největších hvězd, které reprezentaci dovedly na nedávném Poháru FIFA v Rusku ke čtvrtému místu. Obejít se museli i bez trenéra Juana Carlose Osoria, jenž si na tribuně odpykal první část z šestizápasového trestu za urážky rozhodčího.

Ve čtvrtek čeká Mexiko ve skupině utkání s Jamajkou. Poražení finalisté z posledního šampionátu v roce 2015 zdolali Curacao díky gólům Romaria Williamse a Darrena Mattockse v druhém poločase.

Zlatý pohár, fotbalové mistrovství Severní a Střední Ameriky
Skupina C
Jamajka - Curacao 2:0 (0:0)
Branky: 58. Williams, 73. Mattocks.
Mexiko - Salvador 3:1 (2:1)
Branky: 8. Marín, 29. E. Hernández, 55. Pineda - 10. Bonilla.
ČTK

Zrušit