Olomouc - Maccabi Haifa 5:0Posunuli jim zápas o šest hodin. Tak se Hanáci rozvášnili

Hanáci se v prvním přípravném utkání na herním soustředění v Polsku vytáhli. Fotbalisté Sigmy Olomouc porazili izraelský klub Maccabi Haifa vysoko 5:0. Nejspíš se zdravě naštvali, když soupeř na poslední chvíli přesunul původní začátek zápasu ze šesti večer už na pravé poledne.

Trenér Olomouce Václav Jílek může být spokojený.

Všechno šlo Hanákům jako po másle. Po dvou standardkách brzy vedli o dvě branky. Po hodině hry pak přidali během čtyř minut další dva góly a sedm minut před koncem pečetili konečný výsledek z pokutového kopu.

„Změna času výkopu nebyla samozřejmě moc příjemná, ale nakonec to jinak nešlo, protože soupeř už spěchal k odletu domů. Takže jsme mohli hrát buď takto dřív, nebo vůbec. Vyhráli jsme, mužstvo musím pochválit. Zvládlo zápas velmi dobře, zvítězili jsme zaslouženě," pochvaluje si na klubovém webu trenér Václav Jílek.

Přípravné fotbalové utkání:
Polsko: Sigma Olomouc - Maccabi Haifa 5:0 (2:0)
Branky: 2. Jemelka, 13. Chorý, 60. Hála, 64. Linhart, 83. z pen. Buchvaldek.
Olomouc: Buchta (46. Reichl) - Sladký (46. Štěrba), Radakovič (46. Polom), Jemelka (46. Škerle), Vepřek - Zahradníček (46. Manzia), Plšek (46. Moulis), Houska (46. Buchvaldek), Kalvach (46. Texl), Falta (46. Hála) - Chorý (46. Linhart). Trenér: Jílek.
Velké Meziříčí - Vysočina Jihlava 1:2 (0:0)
Branky: 83. Krčál - 77. Ikaunieks, 89. Hronek.
Jihlava: I. poločas: Rakovan - Pecháček, Pedro, Vedral, Mišůn - Záviška, Daníček, Milisavljevič, Popovič - Duba, Klíma.
II. poločas: Hanuš (72. Rakovan) - Tlustý, Kryštůfek, Krejčí, Rosa - Zoubele, Nový - Fulnek, Hronek, Ikaunieks - Dvořák. Trenér: Kopecký.
Slovinsko: Slovácko - Hapoel Akka 1:1 (0:0)
Branka Slovácka: Rezek.
Slovácko: Daněk - Juroška (58. Reinberk), Hofmann (46. Daníček), Šimko, Prajza (58. Divíšek) - Hellebrand (58. Havlík), Šumulikoski, Sadílek (58. Machalík), Vasiljev (58. Navrátil), Ju Kang-hjon (58. Kubala), Ťok (58. Rezek). Trenér: Levý.