Rubriky:

Ostatní

Mexiko - Honduras 1:0

Zlatý pohár uvidí v semifinále reprízu loňského finále

21. července 2017 07:15 - Glendale
(Aktualizováno: 21. července 2017 08:07)

Fotbalisté Mexika postoupili po výhře 1:0 nad Hondurasem na mistrovství Severní a Jižní Ameriky do semifinále. V něm obhájci titulu nastoupí v repríze finále šampionátu z roku 2015 proti Jamajce, která si ve čtvrtfinále poradila 2:1 s Kanadou.

Video již není dostupné

sntv

Jedinou branku Mexika vstřelil ve čtvrté minutě Rodolfo Pizzaro a jako teprve druhý hráč na turnaji dokázal překonat brankáře Luise Lópeze. Na lavičce vítězů opět chyběl trenér Juan Carlos Osorio, který si odpykával čtvrté utkání ze šestizápasového trestu za urážky rozhodčího na nedávném Poháru FIFA.

Také Jamajce pomohl rychlý gól, když se už v šesté minutě prosadil Shaun Francis. Krátce po přestávce zvýšil na 2:0 Romario Williams a za Kanadu po hodině hry snížil Junior Hoilett. Rovněž jamajský gólman Andre Blake inkasoval na probíhajícím šampionátu teprve podruhé.

V semifinále narazí Jamajka na Mexiko a proti majitelům rekordních sedmi titulů ze Zlatého poháru si na turnaji zahrají už podruhé, když v základní skupině skončil vzájemný duel bezbrankovou remízou. Ve finále předchozího šampionátu v roce 2015 vyhrálo Mexiko 3:1. Druhou semifinálovou dvojici tvoří domácí USA a Kostarika.

Zlatý pohár, fotbalové mistrovství Severní a Střední Ameriky - čtvrtfinále v Glendale (USA):
Jamajka - Kanada 2:1 (1:0)
Branky: 6. Francis, 50. Williams - 61. Hoilett.
Mexiko - Honduras 1:0 (1:0)
Branka: 4. Pizarro.
Semifinálové dvojice: Kostarika - USA, Mexiko - Jamajka.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní