Rubriky:

Ostatní

Plzeň porazila West Bromwich i Mnichov 1860! Mladíci Viktorie v tvrdé konkurenci triumfovali

23. července 2017 20:48 - Plzeň

Zatímco fotbalisté plzeňského áčka v přípravě výsledkově nijak neexcelovali, klubové mládí se naopak blýsklo v tom nejlepším světle. Dorostenci Viktorie dokázali v mezinárodní konkurenci týmů z pěti evropských zemí zvítězit na domácím Memoriálu Stanislava Štrunce, když ve finále porazili Žilinu 3:2. Západočeši prošli turnajem bez jediné porážky.

 

FC Viktoria Plzeň

Ve skupinové fázi porazili anglický West Bromwich Albion 1:0 a stejným výsledkem udolali i loňského vítěze turnaje Mnichov 1860. O branky se postarali Štursa s Hranáčem, ve finále se trefili Šulc, Selnar a Řezáč. Jejich soupeř ze Žiliny porazil cestou do finále 2:1 Lokomotivu Zagreb a remizoval 2:2 s německým Fürthem.

„Turnaj byl po všech stránkách povedený. Všechny tři zápasy pro nás byly těžké, za což jsme rádi, protože v přípravě potřebujeme kvalitně prověřit. Každý soupeř byl něčím jiný, West Bromwich měl silné individuality, Mnichov byl skvěle takticky vybavený. Oba tyto zápasy jsme ale zvládli a vše korunovali vítězstvím nad Žilinou. Finále bylo naším nejpovedenějším zápasem, od kterého se můžeme odrazit do finální části přípravy," těší kouče vítězů Jiřího Žiláka.

„Uspět v takto silně obsazeném turnaji je velký úspěch. Dorostencům patří velká gratulace" poblahopřál hned po finále plzeňským zástupcům generální manažer klubu Adolf Šádek.

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní