Rubriky:

Ostatní

K čemu milióny!? Ruský farmář postavil další arénu pro MS. Stačilo 4500 balíků slámy

25. července 2017 16:56 - Stavropol

Stačilo vzít vidle, trošku načechrat hrací plochu - a unikátní turnaj mohl začít. Ruský farmář postavil ze slámy celý fotbalový stadión, aby se tak vysmál závratným nákladům na novou arénu v Petrohradu. Stadión pro 64 000 diváků bude jedním z hostitelských stánků mistrovství světa v roce 2018. Zajímavou legrácku si můžete prohlédnout v přiloženém videu.

Video již není dostupné

sntv

Jen pro srovnání. Slámová Zenit Arena, jak ji postavil farmář Roman Ponomarjov na poli za městem Stavropol, vyšla šprýmaře na nějakých 675 dolarů. Naopak skutečná Zenit Arena v Petrohradu rychle spotřebovala rozpočet ve výši 720 miliónů dolarů.

Farmář přistoupil ke svému projektu s velkým nadhledem. Co jeho dílko postrádá na smělých liniích a moderní architektuře, hravě vynahrazuje venkovským šarmem.

Ponomarjovova arena byla postavena od základů s použitím přibližně 4500 balíků slámy. Do hlediště se vejde 300 fanoušků, inaugurační turnaj se za účasti místních amatérských týmů uskutečnil minulý víkend.

"Je dobré probudit v lidech nadšení a vytvořit náležitou atmosféru před světovým šampionátem," utahuje si Ponomarjov jemnou satirou z nesmírně drahého projektu skutečné Zenit Areny. "Přijde mi celkem divné, jak se náklady na stadión a časový rámec výstavby zvyšují..."

Petrohradský klub nicméně přijal konkurenční stadiónek ze slámy v dobrém rozmaru a nabídl originálnímu staviteli Ponomarjovovi volnou vstupenku na příští zápas Zenitu...

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní