Rubriky:

Ostatní

Neymar je čistý. V Brazílii byl zbaven obvinění z daňových úniků

26. července 2017 21:25 - Sao Paulo

Fotbalový útočník Barcelony Neymar byl zbaven v Brazílii obvinění z daňových úniků. O tom, že prokuratura případ odložila, informoval Neymarův otec.

 

Julio Cortez, ČTK/AP

"S velkým nadšením mohu oznámit, že jsme obdrželi zprávu o tom, že případ je oficiálně uzavřen. Znamená to, že jsme vše dělali podle práva," uvedl Neymar starší v tiskovém prohlášení, z něhož citovala agentura Reuters.

Federální daňový úřad obvinil Neymara v roce 2015 z daňového úniku ve výši 63 milionů realů (zhruba 443 miliónů korun). Částka měla pocházet z příjmů od Santosu a Barcelony a od sponzorů z let 2011 až 2014.

Hrozil kriminální proces

Neymar se loni odvolal a letos v březnu mu soud částečně vyhověl - pokutu původně ve výši 200 miliónů realů snížil na polovinu.

Pětadvacetileté fotbalové hvězdě nicméně stále hrozil kriminální proces vyvolaný federální prokuraturou, jenž byl nyní odložen. "Museli jsme přetrpět čtyři roky neopodstatněných obvinění. I když o tom mnozí lidé pochybovali, v naší zemi spravedlnost existuje. Neopomněli jsme na daních zaplatit ani cent. Teď už se snad budeme moci soustředit na práci a naše rodina bude mít klid, jaký potřebuje," uvedl Neymar starší, jenž je manažerem svého syna.

O Neymarovi se v posledních dnech spekuluje, že po čtyřech letech opustí Barcelonu a odejde do Paris St. Germain. Olympijský vítěz minulý týden uvedl, že je v katalánském klubu šťastný, ale nepotvrdil, že na Camp Nou bude působit i příští sezonu. V současnosti je s Barcelonou na turné ve Spojených státech amerických.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní