Rubriky:

Ostatní

Zázrak! Fotbalista Ruschel se po letecké havárii chystá zpět na hřiště

29. července 2017 13:59 - Sao Paulo

V listopadu přežil pád letadla s fotbalisty brazilského klubu Chapecoense, nyní se obránce Alan Ruschel chystá vrátit na hřiště. Jeden ze tří hráčů mužstva, kteří z leteckého neštěstí vyvázli, by se měl poprvé představit 7. srpna při přípravném utkání na stadionu Barcelony.

 

Profimedia.cz

"Alanův návrat je důležitým krokem v jeho zotavování a zároveň velkým mezníkem ve znovuobnovování klubu. Vzhledem k důležitosti a významu tohoto zápasu si myslíme, že je to ideální příležitost ke comebacku," uvedli zástupci Chapecoense v oficiálním prohlášení.

Letadlo s fotbalisty Chapecoense se zřítilo v Kolumbii cestou na finále Jihoamerického poháru do Medellínu. Pád přežilo pouze šest pasažérů včetně tří fotbalistů, devatenáct hráčů zahynulo.

Ruschel při havárii utrpěl zranění páteře a po operaci strávil dva týdny v nemocnici. Vyvázl i další obránce Neto, jenž přežil pod troskami téměř deset hodin, a brankář Jakson Follmann, kterému lékaři museli amputovat nohu.

Tým se i díky solidaritě ostatních klubů podařilo obnovit a v květnu už Chapecoense vyhrálo první trofej díky obhajobě titulu v šampionátu státu Santa Catarina. Barcelona pozvala Brazilce k přátelskému utkání na Camp Nou už týden po havárii, termín byl definitivně stanoven v červnu

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní