Rubriky:

Ostatní

Vítej! Neymar se ukázal fanouškům PSG, na debut si ale musí počkat

5. srpna 2017 08:34 - Paříž
(Aktualizováno: 5. srpna 2017 17:11)

Fanoušci Paris St. Germain dnes dostali možnost poprvé vidět svou novou hvězdu Neymara na trávníku Parku princů. Brazilskému fotbalovému útočníkovi, jenž přišel do francouzské metropole za astronomických 222 miliónů eur z Barcelony, se dostalo na stadiónu bouřlivého přivítání. Na zápasový debut si ale bude muset Neymar minimálně týden počkat, jeho přestup ještě nebyl administrativně dotažen.

Video již není dostupné

sntv

Neymar ještě na páteční tiskové konferenci doufal, že by se mohl představit v dresu PSG už dnes v úvodním ligovém kole proti Amiens. Představitelé francouzských profesionálních soutěží (LFP) ale nedostali ze Španělska do páteční půlnoci mezinárodní certifikát potvrzující přestup a Neymar tak musí sledovat zápas jen z tribuny.

Přesto kapitán brazilské reprezentace na trávník zhruba půldruhé hodiny před výkopem vyběhl a na 24 minut se 45 000 nadšených příznivců ukázal v novém dresu. "Jsem šťastný, že jsem tady. Chci s vámi získat mnoho trofejí, potřebuji vaši podporu," řekl Neymar svou mateřštinou a francouzsky dodal: "Paříž je magická".

Neymar, jehož představení provázel francouzský DJ Martin Solveig, předvedl několik svých technických kouzel a nadšeným fanouškům, kteří hlasitě skandovali jeho jméno, vykopl na tribuny pár míčů. Nakonec mezi ně vhodil i svůj nový dres.

Neymara tento týden PSG vyplatil z Barcelony za rekordní sumu 222 miliónů eur (zhruba 5,8 miliardy korun) a podepsal s ním kontrakt na pět let. Na zápasový debut si bude muset jeden z nejlepších fotbalistů světa počkat minimálně do neděle 13. srpna, kdy Pařížané nastoupí v Guingampu.

Pařížská "Neymarománie" se projevila také na koupi dresů s Brazilcovou jmenovkou a číslem 10. Příznivci PSG skoupili všech 10 000 dresů, jež byly k dispozici, a oficiální klubový fanshop na Champs-Elysées v pátek navštívilo rekordních 15 tisíc zákazníků. Neymarův dres vyšel na 155 eur (čtyři tisíce korun).

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní