Rubriky:

Ostatní

Uruguay a Argentina se budou ucházet o fotbalové MS 2030

22. srpna 2017 12:57 - Montevideo

Uruguay a Argentina se budou ucházet o pořádání fotbalového mistrovství světa v roce 2030. Příští týden hodlají představitelé těchto jihoamerických zemí předložit oficiální společnou kandidaturu.

 

Profimedia.cz

Do Uruguaye by se tak MS vrátilo přesně po sto letech od premiérového šampionátu, který tehdy vyvrcholil finálovým vítězstvím domácího týmu právě nad Argentinou. V Jižní Americe se pak konaly ještě čtyři závěrečné turnaje, naposledy v roce 2014 v Brazílii. Argentina uspořádala fotbalové MS v roce 1978.

Dvě země zatím pořádaly šampionát jen v roce 2002, kdy se o organizaci turnaje podělily Japonsko s Koreou. Na rok 2026, kdy se MS poprvé zúčastní 48 týmů místo dosavadních 32, však má slibné vyhlídky společná kandidatura USA, Kanady a Mexika.

O šampionát v roce 2030 projevilo zájem také Chile, i to ale uvažovalo o společném projektu s Uruguayí. Předseda UEFA Aleksander Čeferin zase prohlásil, že pořadatel mistrovství světa 2030 by měl být z Evropy.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.