Rubriky:

Ostatní

JAR odmítá opakovaný zápas i podíl na manipulaci

7. září 2017 12:21 - Kapské Město

Jihoafrický fotbalový svaz se hodlá odvolat proti opakování zápasu kvalifikace mistrovství světa kvůli hrubým chybám rozhodčího. Mezinárodní federace FIFA ve středu rozhodla o anulování utkání z loňského listopadu se Senegalem a nařídila na listopad nový termín.

 

Rogan Ward, Reuters

Podle FIFA rozhodčí Joseph Lamptey z Ghany výsledek zmanipuloval. Například tím, že ve prospěch týmu JAR nařídil chybně penaltu. Už v březnu byl za manipulaci doživotně potrestán. S opakováním duelu ale Jihoafričané nesouhlasí, ani s tím, že by se na ovlivnění výsledku podíleli. Před téměř rokem nad Senegalem zvítězili 2:1, nyní však o tři body přišli.

"Zkoumáme obsah rozhodnutí a chystáme se proti němu odvolat. Také kategoricky trváme na tom, že jsme se nepodíleli na protiprávním jednání souvisejícím s rozhodčím, jak je ve zprávě FIFA uvedeno," uvedl dnes jihoafrický svaz SAFA v prohlášení.

Předseda svazu Danny Jordaan už dříve upozornil na to, že nařízením opakovaného duelu by byl nastaven nebezpečný precedens. "To nemůžeme přijmout. Byl to rozhodčí nominovaný FIFA, byl to oficiální zápas FIFA, takže oni nesou zodpovědnost za rozhodčího. Bereme to tak, že jeho rozhodnutí jsou konečná. Sudí udělali tolik chyb, třeba Maradona dal gól rukou a pak se stal mistrem světa," připomněl Jordaan.

Tým JAR po anulování výsledku uzavírá v africké kvalifikaci tabulku skupiny D s jedním bodem, Senegal jich má pět a je těsně za Burkinou Faso a Kapverdami. Tyto týmy sehrají ještě dva duely, Senegal a JAR nově tři. Mimo jiné 6. listopadu v posledním řádném kole proti sobě. Na MS do Ruska postoupí jen vítěz skupiny.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní