Rubriky:

Ostatní

Podá si holka světovou hvězdu? Mladá fotbalistka senzačně kandiduje na Gól roku

10. října 2017 11:44 - Curych

Francouzský útočník Olivier Giroud z Arsenalu, ale poprvé i brankář a také osmnáctiletá fotbalistka z Venezuely jsou v závěrečné nominaci na Gól roku v anketě FIFA. Držitel Ceny Ference Puskáse bude vyhlášen 23. října v Londýně na galavečeru FIFA, jehož vrcholem je dekorování nejlepšího hráče sezóny.

fifa.com

O trojici finalistů v anketě gól roku rozhodují fanoušci. U Girouda v prvním kole hlasování ocenili jeho trefu takzvaným kopem škorpióna v novoročním zápase anglické ligy proti Crystalu Palace. Jednatřicetiletý fotbalista ho označil za nejlepší, jaký kdy vstřelil. Mezi finalisty se dostal jako první Francouz v historii.

Teenagerka z Venezuely Deyna Castellanosová uchvátila fanoušky gólem z poloviny hřiště na loňském mistrovství světa hráček do 17 let v Jordánsku. Už loni se do finálové trojice dostala její krajanka Daniuska Rodríguezová díky parádnímu sólu.

Třetím, kdo zůstal ve hře o Puskásovu cenu, je poprvé v historii brankář. Jihoafričan Oscarine Masuluke se v poslední minutě zapojil do útoku a nůžkami dal vyrovnávací gól týmu Baroka FC proti Orlandu Pirates.

ČTK, Sport.cz

Kdo získá Cenu Ference Puskáse za Gól roku v anketě FIFA?

Zrušit