Rubriky:

Ostatní

To je bizár! Hráč se málem dostal do reprezentace, i když má jinou národnost

13. října 2017 15:48 - Praha/Montpellier

Bizarní příhodu zažil fotbalista Ruben Aguilar. Spoluhráče českého stopera Lukáše Pokorného z francouzského Montpellieru kontaktovali zástupci bolivijského svazu, aby za tamní národní tým nastoupil. Na této věci by nebylo nic divného, ale háček je v tom, že Aguilar není Bolivijec! A navíc k telefonátu pomohla chyba v počítačové hře.

 

Twitter

Jak málo stačí. Chyba v databázi hry Football Manager málem dopomohla Aguilarovi do reprezentace Bolívie. Nenechte se mýlit, čtyřiadvacetiletý hráč případnou nominaci podpořil i skvělými výkony v klubu, kde na rozdíl od Pokorného nastupuje v základní sestavě. Ale háček je v tom, že rodák z Grenoblu je Francouz.

„Ve hře mám jako druhou národnost uvedenou bolívijskou. Za poslední rok jsem po zápasech dostával zprávy od bolívijských fanoušků. A po zápase s PSG (0:0) se počet výrazně zvýšil," prozradil Aguilar důvod, proč mu Bolivijci volali.

Aguilarova premiéra v dresu jihoamerického národního celku se ale neuskuteční. „Nikdy jsem Bolivijec nebyl. Moje matka je Francouzka a otec Španěl," vysvětlil krajní bek.

vat, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.