Rubriky:

Ostatní

Česko - Španělsko 3:1 Češi si na světovém šampionátu v malém fotbale zahrají o zlato!

14. října 2017 11:07 - Nabeul
(Aktualizováno: 15. října 2017 00:18)

Čeští reprezentanti v malém fotbalu si na mistrovství světa v Tunisku zahrají o zlato. V semifinále porazili Španělsko 3:1 a dnes večer se pokusí vítězné tažení završit ve finále proti Mexiku. To v sobotním semifinále zdolalo Senegal také 3:1..

 

bohemians1905.cz

Hlavní postavou české výhry nad Španěly byl Stanislav Mařík. Nejprve v osmé minutě otevřel skóre a poté za stavu 2:1 ideálně přihrál na gól Tomáši Kounovskému. Třetí branku vicemistrů Evropy vstřelil Ondřej Paděra.

"Kluci proti Španělsku předvedli fantastický výkon, i když to bylo hrozně těžké. Je vidět, že nás to stálo hodně sil, ale porazili jsme silné Španělsko zaslouženě, měli jsme hodně šancí," řekl generální manažer týmu Luděk Zelenka. "Teď nás čeká nejdůležitější krok, abychom hráče připravili fyzicky a psychicky," dodal před finále s Mexikem od 20:15 SELČ.

Na premiérovém MS před dvěma lety v USA skončili čeští fotbalisté pátí.

Svěřenci trenéra Radka Pokorného jsou na turnaji v Tunisku  tedy stále suverénní. V základní skupině porazili postupně Francii 7:0, Austrálii 5:1 a Argentinu 10:0, v osmifinále pak Brazílii 3:1 a ve čtvrtfinále Maďarsko 1:0.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní