Sparťanky otevřely osmifinále LM domácí remízou s Linköpingem

Fotbalistky pražské Sparty vstoupily do osmifinále Ligy mistryň domácí remízou 1:1 s Linköpingem. Odvetu na hřišti švédských šampionek sehraje výběr trenéra Jana Janoty za týden.

Zleva Janni Arnthová z Linköpingu a Andrea Stašková ze Sparty v utkání Ligy mistrů.

Sparťanky, které nastoupily v osmifinále LM poprvé od roku 2012, na Letné poslala do vedení ve 47. minutě Američanka Stromová přesnou střelou z přímého kopu.

Domácí hráčky však vedení dlouho neudržely a už za sedm minut inkasovaly. Po zaváhání obrany dostala v šestnáctce hodně prostoru Hurtigová a obrovskou šanci využila. V závěru ještě Spartu podržela americká brankářka Dorseyová proti ráně Mindeové.