Rubriky:

Ostatní

Fotbalový test před MS v Moskvě provázel organizační chaos

13. listopadu 2017 16:41 - Moskva

Ostrý test moskevského stadiónu pro finále fotbalového mistrovství světa 2018 skončil o víkendu velkým organizačním chaosem. Desetitisíce fanoušků se po sobotním přípravném zápasu Ruska s Argentinou (0:1) v chladném a deštivém počasí jen s obtížemi dostávaly domů, k nejbližší otevřené stanici metra museli lidé mnohdy ujít několik kilometrů.

Video již není dostupné

sntv

Problémy způsobily uzavírky mnoha ulic v okolí stadiónu, ke kterým sáhla z bezpečnostních důvodů moskevská policie. Nepřístupné byly i důležité stanice metra v blízkosti stadiónu.

Mnozí fanoušci si stěžovali, že se k otevřené stanici dostali až po dvouhodinovém pochodu úzkým vyhrazeným koridorem, vlaky navíc nestíhaly nával lidí pojmout. Ruská média označila opatření za špatně naplánovaná, celá akce podle nich skončila naprostým krachem.

Stadión Lužniki, který byl dějištěm olympijských her v roce 1980, prošel rozsáhlou rekonstrukcí a v příštím roce by měl při mistrovství světa hostit mimo jiné zahajovací duel šampionátu i finále. Na zápas s Argentinou bylo hlediště pro 78 360 diváků vyprodané.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní