Prvními finalisty klubového MS jsou fotbalisté Grémia

Al Ain

Prvním finalistou fotbalového mistrovství světa klubů je brazilské Grémio. Úřadující vítězové Poháru osvoboditelů porazili v semifinále v Al Ainu mexickou Pachucu 1:0 po prodloužení.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih zápasu Grémio - PachucaVideo: sntv

Sestřih zápasu Urawa - Casablanca

Grémio na turnaji debutuje a do finále prošlo jako první brazilský tým od roku 2012, kdy titul získali Corinthians. Jeho soupeřem bude vítěz středečního duelu mezi obhájcem prvenství a šampiónem Ligy mistrů Realem Madrid a domácím celkem Al Džazíra. Finále je na programu v sobotu v Abú Zabí.

O postupu Grémia rozhodl v páté minutě prodloužení náhradník Everton střelou pod břevno po individuální akci. Šance mexického týmu na vyrovnání pak pohasly po vyloučení Víctora Guzmána za druhou žlutou kartu.

Páté místo vybojovali japonští Urawa Red Diamonds po vítězství 3:2 nad Wydadem Casablanca, na němž se dvěma góly podílel Brazilec Maurício.