Živě

Hrdinové, co milují fotbal. Smeknout by měl i Ronaldo

25. prosince 2017 12:18 - Káhira/Praha
(Aktualizováno: 25. prosince 2017 12:41)

Tomu se říká láska. Milují fotbal, hrají ho se zápalem velkých hvězd. Co na tom, že mají jen jednu nohu a na hřišti pádí s berlemi. Jejich kouzla s míčem i nasazení zaslouží obdiv. „Miluji Cristiana Ronalda, je nejlepší na světě. Je to vzor pro nás všechny," svěřil se Egypťan Mahmúd Abdou z týmu Miracles.

Video již není dostupné

sntv

Když tihle fotbaloví fanatici jdou na trénink, nemusíte pochybovat o tom, že něco ošulí. Nepřekvapí vás žádné netradiční věci. Na začátku je protažení a rozcvička a pak už se jde na věc. A média neskrývají obdiv, o jednonohých fotbalistech píšou jako o „symbolu naděje a odhodlání".

Abdou přitom přišel o nohu už v šesti letech, kdy jej srazil kamión. Vystudoval práva, ale jeho největší vášní je fotbal, který sleduje a také hraje za káhirský tým "The Miracles". Nejmladším členem týmu je čtrnáctiletý Fares Ahmed Kamel, i on přišel o nohu při dopravní nehodě. „Fotbal je pro nás zdroj radosti a naděje," komentuje dění další z nadšenců, šestadvacetiletý Thabet Al Gazzar.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.