Rubriky:

Ostatní

Živě

Fotbal chystá změny. Bude se hrát malé mistrovství světa?

2. května 2018 16:18 - Ženeva

Předseda světové fotbalové federace FIFA Gianni Infantino navrhuje od roku 2021 vznik nového turnaje pro osm zemí. Jakési malé mistrovství světa by se hrálo každý lichý rok na podzim a nahradilo by stávající Pohár FIFA, který je tradiční generálkou na světový šampionát.

 

Twitter

Podle agentury Reuters Infantino rozeslal svůj návrh členům výkonného výboru FIFA a federacím jednotlivých kontinentů. Turnaj označovaný jako Final 8 by byl vyvrcholením plánované globální Ligy národů.

Pod stejným názvem se na podzim začne hrát nová soutěž UEFA, která v Evropě do velké míry nahradí stávající přípravné zápasy a nabídne možnost dodatečně se kvalifikovat na mistrovství Evropy. Podobný model zavedla federace CONCACAF, která řídí region Severní a Střední Ameriky a Karibik.

Účastníci navrhovaného turnaje by vzešli právě ze soutěží jednotlivých kontinentů, takže by Ligu národů zřejmě museli zavést všude po světě. Z dopisů není jasné, kolik míst by každý z regionů dostal.

Podle Infantina skupina solidních a vážných investorů slibuje poskytnout 25 miliard dolarů (532 miliard korun) na nový turnaj v kombinaci s upravenou verzí mistrovství světa. Předseda FIFA je velkým zastáncem rozšíření počtu účastníků šampionátu ze stávajících 32 na 48 už od roku 2022, podle původního plánu měla změna začít platit až o čtyři roky později.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.