Sparta platí za fanoušky v derby hned, Slavia před komisi nedorazila. Dojde i na Řeháka

25. dubna 2019 17:46 - Praha
(Aktualizováno: 25. dubna 2019 18:19)

Disciplinární komise potrestala fotbalovou Spartu Praha za nesportovní chování fanoušků během pohárového derby na Slavii pokutou 100 tisíc korun a odehráním dvou venkovních utkání bez přítomnosti diváků v sektoru vymezeném pro fanoušky hostujícího klubu. Zástupci Slavie se z jednání omluvili a trest se dozvědí až za týden. Komise zahájila řízení i s asistentem sešívaných Pavlem Řehákem, který se sápal na sparťana Martina Frýdka i tiskového mluvčího Ondřeje Kasíka.

 

Kateřina Šulová, ČTK

Jeden platí hned, druhý až příště. Jak je to možné?

„Řízení se Slavií i Spartou kvůli včerejšímu pohárovému derby jsme zahájili již dnes ráno, ihned po obdržení zprávy technického delegáta. Zástupci domácího klubu se z vážných důvodů omluvili z jednání a požádali o odročení na příští čtvrtek, kdy rozhodneme. Zástupce hostujícího klubu se na jednání dostavil. Jsme povinni rozhodovat bez zbytečných odkladů a pro odložení rozhodnutí řízení se Spartou nebyl žádný důvod," vysvětluje předseda Richard Baček.

Fanoušci Slavie během derby se Spartou.

Vít Šimánek, ČTK

Fanoušci Sparty znovu vydatně vhazovali pyrotechniku na hrací plochu, tentokrát až do hloubi hřiště. Proto došlo k přerušení utkání na 1,5 minuty. Vhazovali pyrotechniku na hrací plochu při venkovních utkáních v sezoně již popáté a potřetí tím způsobili přerušení utkání.

"Disciplinární komise již jednou fanouškům Sparty z podobných důvodů zakázala výjezd na jedno utkání. Nakonec jsme z důvodu časové prodlevy mezi přestupkem (utkání v Příbrami) a následujícím venkovním utkáním (na Dukle) přeměnili trest na podmíněný. Doufali jsme, že podmíněný trest bude fungovat jako prevence, bohužel k tomu nedošlo," poukazuje předseda fotbalového tribunálu.

"Fanoušci Sparty se okamžitě po skončení podmínky dvakrát po sobě při venkovním utkání dopustili vhazování pyrotechniky na hrací plochu, v druhém případě vedoucího i k přerušení utkání. Proto jsme přistoupili k uložení nepodmíněného trestu na dvě soutěžní utkání," dodává Baček s poukazem, že trest platí už na sobotní utkání Sparty v Opavě.

Padly i další tresty

Komise dále potrestala Veliče Šumulikoského, sportovního manažera Slovácka, za nesportovní chování v utkání proti Liberci pokutou ve výši 50 tisíc korun a zákazem výkonu všech funkcí na 6 soutěžních utkání.

„Šlo už o třetí jeho podobný prohřešek v sezoně a museli jsme přistoupit k udělení trestu na samé horní hranici," vysvětluje Baček.

Fanoušci Opavy během utkání na Spartě.

Vlastimil Vacek, Právo

Opava pak za výtržnosti fanoušků v utkání proti Olomouci dostala pokutu 100 tisíc korun a trest podmíněného uzavření domácích sektorů F7, F8, F9 (vlajkonoši) a H3 na jedno soutěžní utkání se zkušební dobou na dva měsíce.

„Ze strany pořádajícího klubu došlo k pochybení ve výkonu pořadatelské služby, která nezabránila pronesení téměř dvou desítek kusů pyrotechniky, z nichž tři byly vhozeny domácími fanoušky do sektoru hostů. Jen zázrakem se nikomu nic nestalo, ale takovéto chování je nepřijatelné. Pyrotechnika byla použita v sektorech, které jsme podmíněně uzavřeli, protože k použití a vhazování pyrotechniky na zápasech v Opavě došlo již opakovaně," zdůrazňuje Baček.

dos, Sport.cz

Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.