Rubriky:

MOL Cup

Finále MOL Cupu má nový červencový termín

13. května 2020 14:39 - Praha
(Aktualizováno: 13. května 2020 15:10)

Restart sezony byl odhlasován, teď je třeba sestavit nový kalendář. Fotbalová asociace ČR potvrdila, že finále domácího poháru MOL Cupu je naplánováno na středu 1. července. Oficiálním termínem pro odehrání semifinálových duelů, v nichž se poměří Sparta s Plzní a Olomouc s Libercem, je středa 17. června.

 

Vlastimil Vacek, Právo

První fotbalová liga se po koronavirové přestávce znovu rozběhne v sobotu 23. května dohrávkou 23. kola mezi Teplicemi a Libercem. Základní část by podle předběžné termínové listiny měla 30. kolem skončit těsně před polovinou června, nadstavbová skupina o titul pak 8. července. Sezonu by měly o víkendu 18., nebo 19. července uzavřít odvety baráží o nejvyšší soutěž.

Fotbalová asociace České republiky (FAČR) je řídícím orgánem MOL Cupu a musela počkat na osud soutěží, které řídí Ligová fotbalová asociace (LFA).

Restart spustí dvakrát odložený duel, mistr by měl být znám nejpozději 8. července

Termínové listiny fotbalových soutěží doznaly zásadních změn kvůli pandemii koronaviru, kvůli níž musely být odloženy či zrušeny veškeré sportovní akce v České republice i zahraničí.

Původním termínem pro odehrání finále MOL Cupu byla středa 20. května. Nově by tedy měl vyvrcholit 1. července.

Jubilejní ročník chtějí dohrát na hřišti

„Pevně věříme, že jubilejní šedesátý ročník domácí pohárové soutěže bude opravdu dohrán na fotbalovém hřišti a my jako pořadatel uděláme naprosté maximum, aby se tak opravdu stalo. Do konce soutěže zbývají odehrát tři zápasy a další vývoj nám snad bude nakloněn," doufá Martin Malík, předseda FAČR.

"Pohár i ligové soutěže jsou letos vzhledem k opatřením souvisejícím s pandemií koronaviru zásadně poznamenány změnami v termínových listinách, ale nejhorší je snad již za námi a soutěže, které zatím nebyly ukončeny, dokážeme zkompletovat sportovní cestou," dodává Malík.

I kdyby měla Slavia dvacetibodový náskok, titulu se nedočká. Liga se musí dohrát, aby byl vyhlášen mistr

Platí peravidlo, že finálový duel MOL Cupu se uskuteční na hřišti týmu, který je k hracímu dni semifinále (17. červnu) na horším umístění v nejvyšší soutěži.

V souvislosti s pandemií koronaviru bylo formálně rozhodnuto také o zrušení utkání Česko-slovenského Superpoháru mezi vítězi české a slovenské pohárové soutěže. Duel se měl původně uskutečnit právě 1. července.

dos, Sport.cz

Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup