Živě

Sparta začne pohárovou obhajobu doma, Slavii čeká pražské derby

24. září 2020 12:50 - Praha
(Aktualizováno: 24. září 2020 13:24)

Obhájci trofeje fotbalisté Sparty vstoupí ve 3. kole do domácího poháru MOL Cupu zápasem s druholigovým Blanskem. Slavia rovněž doma v pražském derby přivítá Duklu. Přepeře se těší na Viktorii Plzeň. Dvojice určil los ve strahovském sídle FAČR. Ze soutěže již vypadly prvoligové týmy Pardubic a Zlína. Oficiálním hracím dnem 3. kola je středa 30. září, náhradním pak středa 7. října.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Poprvé se v osudí objevilo také pět nejlepších prvoligových celků z minulého ročníku včetně obhájce pohárové trofeje pražské Sparty. Letenští si ve třetím kole zahrají na domácím hřišti s druholigovým Blanskem. Mistrovská Slavia bude hrát v Edenu proti druholigové pražské Dukle.

Třetiligové Přepeře přivítají vicemistrovskou Viktorii Plzeň. Finalista uplynulého ročníku, Slovan Liberec, se o postup do dalšího kola poháru utká s druholigovou Viktorií Žižkov. Jablonečtí naopak budou cestovat do Brna k utkání s druholigovou Líšní.

Prvoligová Opava bude hrát na hřišti Karlových Varů, takže svěřence trenéra Radoslava Kováče čeká cesta přes celou republiku. Podobně je na tom i Sigma Olomouc, která bude hrát v Domažlicích.

Dvaatřicet klubů bylo rozděleno na tři části - nelicenční, licenční - nasazené a nenasazené kluby.

Pohár poznamenala pandemie

"Chtěl bych popřát všem klubům hodně štěstí nejen ve třetím kole, ale i v dalších. A samozřejmě také celkově v nelehké době, ve které žijeme," poukázal po losu Jan Pauly, generální sekretář FAČR.

Pohárový šok! Ševci vypadli na hřišti třetiligového soupeře, jejich kat prošel Slavií

Domácí pohár je výrazně poznamenaný koronavirovou krizí. Řada klubů z nižších soutěží v úvodních dvou kolech raději odstoupila kvůli povinnosti absolvovat před zápasy se soupeři z první a druhé ligy test na covid-19 a hrozbě celotýmových karantén pro neprofesionální mužstva. Ve 2. kole bylo kontumováno 18 z 27 utkání.

Už teď je jasné, že v úředním termínu nebude hrát Slavia, kterou příští středu čeká odveta paly off Ligy mistrů na hřišti dánského Midtjyllandu. Příští týden pak mohou být v pohárech ve hře také Plzeň a Liberec, pokud dnes postoupí do 4. předkola Evropské ligy.

Los 3. kola fotbalového poháru MOL Cupu:
Chlumec nad Cidlinou - Teplice
Karlovy Vary - Opava
Ústí nad Orlicí - České Budějovice
Domažlice - Olomouc
Přepeře - Plzeň
Slovácko - Prostějov
Sparta Praha - Blansko
Brno - Jihlava
Viktoria Žižkov - Liberec
Karviná - Vlašim
Třinec - Ostrava
Líšeň - Jablonec
Slavia Praha - Dukla Praha
Chrudim - Mladá Boleslav
Táborsko - Bohemians Praha 1905
Hradec Králové - Příbram
Úřední hrací termín 30. září
dos, Sport.cz

Časová osa: MOL Cup

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.