Rubriky:

MOL Cup

Finále Poháru FAČR bude buď v Jablonci, nebo v Mladé Boleslavi

11. května 2015 14:00 - Praha

Finále fotbalového Poháru FAČR se odehraje 27. května od 18:00 na hřišti poraženého semifinalisty ze souboje mezi Jabloncem a Mladou Boleslaví. Druhou dvojici tvoří Teplice a Liberec, odvety jsou na programu ve středu. O dějišti finále rozhodl výkonný výbor FAČR a dnes ho schválilo i Ligové shromáždění.

 

Radek Petrášek, ČTK

Finále poháru se dlouhé roky konalo v Praze, v posledních letech však vedení FAČR volí jiná města. Hrálo se v Jihlavě, Plzni, Chomutově, až loni se pohár znovu vrátil do Prahy, když souboj mezi Spartou a Plzní hostil Eden. Letos došlo znovu na mimopražskou variantu, aby to oba finalisté měli co nejblíže. A protože jsou všichni čtyři semifinalisté severněji položení, hrát se bude v Jablonci či Mladé Boleslavi.

"Pro tuto variantu se rozhodl výkonný výbor FAČR a je logická, jelikož tři semifinalisté mají sídlo do 50 kilometrů. Napomohl k tomu i los. Proto se finále odehraje na hřišti celku, který do finále nepostoupí," řekl šéf oddělení profesionálního fotbalu Tomáš Bárta.

Na dnešní tiskové konferenci zároveň uvedl, že pohár pro mistra první fotbalové ligy se bude předávat až v posledním kole 30. května. A to i v případě, že Plzeň si zajistí titul už v nejbližším zápase s Jihlavou 18. května.

ČTK

Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.