Rubriky:

MOL Cup

Sparta vypadla? K tomu nebudu radši nic říkat, zůstává Šilhavý po postupu slávistů diplomatem

25. října 2017 22:08 - Jihlava

Do osmifinálového zápasu MOL Cupu v Jihlavě vstoupili laxně a domácí je potrestali gólem, ale po pauze se fotbalisté Slavie zvedli a během sedmi minut otočili utkání třemi góly ve svůj prospěch. Postupem mezi nejlepších osm mužstev si tak na Vysočině spravili náladu po nečekané ligové porážce s Libercem.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

Slávistům v Jihlavě hodně pomohl kuriózní gól obránce Michala Frydrycha, po jehož nákopu od postranní čáry z velké dálky zapadl balón překvapivě pod břevno a Pražané tak srovnali na 1:1.

„Nebudu tvrdit, že jsem to tak chtěl. To bych byl za blázna. Byl to nepovedený centr, míč mi sjel po noze. Důležité je, že skončil v síti. Branka nám hrozně moc pomohla, po ní jsme už zápas ovládli," pochvaluje si Frydrych. „V prvním poločase jsme měli málo pohybu, následné zlepšení nám vyneslo kýžené vítězství. Pohár je pro nás hodně důležitý," tvrdí.

Zůstávají ve hře o trofej

Slávistický kouč Jaroslav Šilhavý souhlasil. „Pohár je pro nás další šance, jak získat nějakou trofej. Jsem tudíž hrozně rád, že jsme stále ve hře. Zpočátku jsme si však o gól vyloženě koledovali. K postupu nás vynesl až zlepšený výkon po změně stran. Na nohy nás postavil Frydrychův šťastný gól na 1:1 a v několikaminutové povedené pasáži jsme potom zápas definitivně rozhodli," libuje si Šilhavý, který do základní sestavy zařadil jen tři hráče z nepovedeného duelu s Libercem.

Překvapila ho informace o vyřazení Sparty Baníkem. „Co na to říkám? Radši nic," nechce komentovat rivala.

Jihlavské dostal do vedení vydařenou střelou záložník Martin Nový. „Do pauzy jsme toho slávistům moc nedovolili, ale pak dostaneme takový gól. Oni se chytili, my jsme potom další minuty nezvládli. Na tři slepené branky jsme už nenašli odpověď," lituje.

čfo, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup