Rubriky:

Anglie

Dětský doprovod před zápasy Premier League? Rodiče musejí vytáhnout i dvacet tisíc!

5. ledna 2019 12:45 - Praha

Chceš před zápasem West Hamu v anglické fotbalové lize doprovodit na trávník některou z hvězd londýnského klubu? Není problém. Tvoji rodiče ale musejí sáhnout do kapsy pro 700 liber (přes 20 tisíc korun). Zpoplatněné maskoty má polovina klubů Premier League i některé z druhé nejvyšší soutěže. Fanoušci na Ostrovech to označují za skandální.

 

Profimedia.cz

„Je naprosto odporné, že bohatší děti mohou získat takovou výsadu. Když jsem byl kluk, role maskota byla odměnou za loajalitu ke klubu, který miluješ. Koupit si to je nepřijatelné, jde o výsměch všem ušlechtilým věcem, které anglický národní sport představuje," citoval web BBC přispěvatele respektovaného britského serveru Resolver. Spousty dalších příznivců označují počínání klubů za skandální a pobuřující.

Bez poplatku fungují Manchester City, Everton, Fulham, Huddersfield, Newcastle United, Southampton, Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester United. Poslední kvarteto vybírá maskoty náhodně z juniorského fanklubu. Z elitních klubů kasíruje rodiče Tottenham. Cena za zážitek potomka s hrdiny Spurs v čele s reprezentačním útočníkem Harrym Kanem? Čtyři sta pět liber, tedy téměř 12 tisíc korun.

Malý fanoušek Chelsea.

Eddie Keogh

Kromě předzápasového nástupu sumy zahrnují klubový dres, vstupenku na utkání, fotografii s podpisy hráčů. V některých případech i setkání s vybraným fotbalistou. Nejlevnější balíček nabízí Bournemouth (5 300 korun), ovšem bez lístku. Hned sedm klubů Premier League ale trumfne druholigové Swansea s 478 librami (téměř 14 tisíc korun).

„Po sestupu z Premier League jsme ceny snížili, zahrnují také pohoštění pro čtyři osoby a účast v poločasové soutěži na hřišti. Pro každý zápas navíc dáváme k dispozici jedno místo zdarma," řekl BBC tiskový mluvčí Swansea. Jiný velšský klub Cardiff City, hrající nyní anglickou ligu, si účtuje o polovinu méně (6 500 korun). Na většinu domácích utkání vyprodá všech jedenáct míst.

„Syn dostal dres, podepsanou fotografii a setkal se s trenérem Warnockem. Užil si to. Místa v hledišti ale nebyla z nejlepších, a pozápasové setkání s hráči proběhlo až příliš rychle," uvedl Claire Blake, otec 8letého klučiny, jednoho z maskotů při zářijovém duelu Cardiffu s úřadujícím šampionem Manchesterem City. „Měli jsme štěstí, že na nás vyšel tak velký zápas. Nejsem si jistý, že stejnou částku zaplatím za utkání proti jiným týmům," dodal Blake.

Poplatky za maskoty v Premier League 
West Ham United 700 liber (20 300 korun)
Leicester City 600 liber (17 400 korun)
Tottenham Hotspur 405 liber (11 745 korun)
Wolves 395 liber (11 450 korun)
Crystal Palace 375 liber (10 880korun)
Brighton 350 liber (10 150 korun)
Burnley 300 liber (8 700 korun)
Cardiff City 255 liber (7 400 korun)
Watford 250 liber (7 250 korun)
Bournemouth 185 liber (5 300 korun)
Arsenal
Everton
Chelsea
Fulham
Huddersfield
Liverpool
Manchester City
Manchester United
Newcastle
Southampton
 Bez poplatku
neu, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..