Trenér Klopp zaplatí v Anglii za kritiku sudího vysokou pokutu

Londýn

Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp dostal za kritiku rozhodčího po zápase anglické ligy pokutu 45 000 liber (asi 1,329 milionu korun). Fotbalová asociace ho tak potrestala za vyjádření, kterými v televizních rozhovorech zpochybnil nestrannost sudího Kevina Frienda v remízovém duelu s West Hamem.

Německý kouč Liverpoolu Jürgen Klopp během utkání Premier Legaue.

Podle Kloppa výkon rozhodčího ovlivnilo to, že v prvním poločase chybně uznal Liverpoolu gól z ofsajdu. "Slyšel jsem, že náš gól byl z ofsajdu. Jsem si celkem jistý, že to věděl. Všechny situace, které byly 50:50, pak pískal proti nám," prohlásil mimo jiné německý trenér.

Jednapadesátiletý Klopp si v této sezoně vysloužil pokutu už podruhé. Poprvé musel platit 8000 liber poté, co v derby s Evertonem z nadšení z vítězného gólu v poslední minutě vběhl na hřiště.