Rubriky:

Anglie

Nedorozumění za pět a půl milionu. Hříšník v brance Chelsea padáka nedostal

26. února 2019 07:19 - Londýn/Praha

Za chyby se platí. A pořádně. Gólman Chelsea Kepa Arrizabalaga přijde po nedělním finále Carabao Cupu o 190 000 liber, tedy o více než pět a půl milionu. Mladý brankář odmítl střídat na konci prodloužení a rozzuřil italského manažera Maurizia Sarriho. Ten si myslel, že brankář není zdravotně fit a chtěl poslat na penaltový rozstřel na trávník náhradníka. Jenže měl smůlu, Španěl mu z branky ukázal, že střídat nebude a hotovo. Klub nyní nekázeň brankáře potrestal mastnou pokutou, hříšník se všem v klubu omluvil – od manažera až po fanoušky.

 

Andrew Couldridge, Reuters

Španělský gólman šokoval celý fotbalový svět, tohle se jen tak nevidí. Manažer Sarri také běsnil, nemohl uvěřit, co si brankář dovolil. Anglické legendy mluvily o vzpouře v Chelsea a nabádaly klub, aby drzost potrestal vyhazovem hříšníka z klubu. To se nestalo. Nakonec čtyřiadvacetiletý gólman zaplatí přes pět a půl milionu a pokusí se na hřišti odčinit vše, co způsobil.

Kepa uvedl ve svém prohlášení na oficiálním webu Chelsea, že došlo během nedělního zápasu k nedorozumění. Uznal, že si kouč mohl myslet, že má zdravotní problémy, ale on se cítil dobře.

„Udělal jsem chybu v tom, jak jsem vše řešil. Chci se za všechno osobně omluvit trenérovi, Willymu (náhradnímu gólmanovi, který už stál připravený na čáře a chystal se do hry), spoluhráčům a všem lidem v klubu. Stejnou omluvu chci věnovat i našim fanouškům. Udělal jsem chybu a přijmu jakýkoliv trest. Záleží na klubu, co udělá," kál se hříšník.

Italský manažer Sarri, jehož pozice v Chelsea je hodně nejistá, se snažil uklidnit situaci tím, že si obě strany všechno vysvětlily, incident je smazaný a Blues mají v hlavách jen další duel proti Tottenhamu.

„O všem jsme si s Kepou promluvili. Při zápase došlo k nedorozumění. On si uvědomuje, jak velkou chybu udělal a také to, že reagoval špatným způsobem. Hráč se mi omluvil, stejně jako všem v klubu. Záleží na vedení Chelsea, jak se k incidentu postaví a zda Kepu potrestá. Pro mě je ale tato věc uzavřená," prohlásil Ital, aniž zjevně tušil, jaký flastr gólman dostane.

Anglický SunSport přišel s odhalením, že gólman zůstal v pondělí na tréninku o hodinu déle než jeho spoluhráči a věnoval se regeneraci, aby byl připravený na utkání s Tottenhamem.

rjm, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Anglie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..